نحوه پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

نحوه پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام نوشتن لکه جوهر روی فرش بریزد و ندانید چگونه آن را پاک کنید. تمیز نگه داشتن فرش به اندازه‌ی انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون منزل حائز اهمیت است. برخی اوقات به دلیل بی‌‌احتیاطی‌ها، لکه‌های مختلفی روی فرش به وجود می‌آید. اگر برای رفع لکه‌های ایجاد شده سریع اقدام نشود لکه کهنه شده و امکان از بین رفتن کامل آن دشوار می‌شود. به همین منظور در این مطلب به بررسی راهکار‌های موثر برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش می‌پردازیم.

روش های پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

در این بخش به معرفی روش‌های موثر برای رفع انواع لکه جوهر از روی فرش اشاره می‌کنیم. قالیشویی در تهرانپارس ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی و لکه زدایی در کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش با ماست

برای انجام این کار مقداری ماست کم چرب را روی لکه جوهر بریزید و ماست و جوهر را حسابی به هم بزنید، زمانی که جوهر و ماست به خوبی ترکیب شدند با یک قاشق، ماست جوهری شده را از روی فرش جمع کنید در این صورت شاهد رفع لکه‌های جوهر از روی فرش خواهید شد.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش با الکل و شامپو فرش

روش دیگر برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش استفاده از الکل و شامپو فرش است. ابتدا مقداری اندک الکل صنعتی، آب و شامپو فرش را با هم ترکیب کرده سپس دستمال نخی تمیز را به محلول آغشته کنید و روی لکه بکشید؛ این کار را چندین بار تکرار کنید. این روش را برای شما توصیه نمی‌کنیم.

زیرا احتمال آسیب دیدن الیاف فرش بسیار بالا است پس؛ ابتدا راهکار‌های آسان را امتحان کرده و اگر فرشتان دستباف است این کار ریسک بالایی دارد. کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی بهترین قالیشویی در شمال تهران می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در شمال تهران با ما در تماس باشید.

روش های پاک کردن لکه جوهر از روی فرش
روش های پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش با اسپری مو

شاید تعجب آور باشد که آیا می‌توان اسپری مو را یک پاک کننده مناسب برای از بین بردن لکه جوهر از روی فرش دانست! برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را به خوبی طی کنید. نخستین کار آماده سازی یک سری اقلام برای پاک کردن جوهر است که از قبیل یک قوطی اسپری مو، دستمال حوله‌ای یا چند برگ دستمال کاغذی، یک حوله تمیز و مقداری آب گرم است.

سپس اسپری مو را روی لکه بپاشید و سریع دستمال حوله‌ای را روی آن قرار دهید تا لکه خیس شده به خوبی جذب دستمال شود. البته قابل ذکر است بدانید که انجام این کار به طور مرتب به بزرگی و پررنگی لکه جوهر بستگی دارد. زمانی که تمیز کردن لکه جوهر از روی فرش به پایان رسید، با کمک حوله نرم و آب گرم، باقیمانده اسپری مو را از روی فرش پاک کنید.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش با شامپو بچه

هنگامی که جوهر روی فرش ریخته می‌شود، یک حوله نرم روی لکه قرار دهید تا جوهر جذب آن شود؛ سپس مقداری شامپو بچه را روی لکه بریزید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بعد محل را با حوله مرطوب و آب ولرم تمیز کنید این کار را چندین مرتبه تکرار کنید تا جوهر به خوبی پاک شود. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در غرب تهران با کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی در تماس باشید. کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی در غرب تهران فعالیت می کند.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش با آبلیمو

آبلیمو به دلیل خاصیت اسیدی، حلال مناسبی برای تمیز کردن لکه جوهر از فرش است. کافیست دستمال تمیزی را به آبلیمو آغشته کنید و به صورت ضربه‌ای روی لکه جوهر بزنید. حتما این کار را چندین بار انجام دهید تا نتیجه بهتری حاصل شود.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش با جوش شیرین

برای تمیز کردن جوهر از فرش مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید طوری که حالت خمیری شکل بدست بیاید. خمیر حاصله را روی لکه جوهر بزنید و پس از ۵ دقیقه با یک دستمال خشک خمیر را از سطح فرش تمیز کنید. جهت دریافت خدمات قالیشویی در شرق تهران با کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی در شرق تهران فعالیت می کند.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش با خمیر اصلاح

یکی دیگر از روش‌های کاربردی برای رفع لکه جوهر از فرش، استفاده از خمیر اصلاح است. مقداری خمیر را روی جوهر ریخته شده قرار بدهید تا کاملا جوهر را در خود حل کند؛ سپس با محلول سرکه و آب که از قبل آماده کرده‌اید، کرم اصلاح را پاک کنید.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش با دوغ

برای پاک کردن لکه جوهر می‌توانید از دوغ هم استفاده کنید. برای انجام این کار ابتدا مقداری دوغ را روی لکه جوهر بریزید و این عمل را مکرر انجام دهید تا جوهر کم رنگ شود. قالیشویی اصیل ایرانی بهترین قالیشویی در صادقیه می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش با خمیردندان

از دیگر راهکار‌های خانگی و سریع برای پاک کردن لکه جوهر از سطح فرش، خمیر دندان است. البته برای این کار حتما از خمیر دندان فاقد رنگ استفاده کنید آن را روی لکه جوهر بزنید پس از ۱۵ دقیقه محل را با یک دستمال تمیز کنید.

بهترین راه پاک کردن لکه جوهر از روی فرش
بهترین راه پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

پاک کردن لکه جوهر قدیمی از روی فرش

اگر لکه جوهر ایجاد شده روی فرشتان قدیمی شده، می‌توانید از دستورالعمل کاربردی سرکه و مایع ظرفشویی بهره ببرید. برای این کار ابتدا 1 قاشق غذاخوری سرکه با 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را در دو فنجان آب ولرم ترکیب کنید سپس؛ محلول بدست آمده را توسط دستمال حوله‌ای تمیز روی لکه ماساژ دهید.

برای نتیجه بهتر این کار را چند بار تکرار کنید. در نهایت با یک پارچه مرطوب شده با آب سرد محل لکه را پاک کنید و سطح فرش را خشک نمایید. قالیشویی در فرمانیه زیر نظر کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در فرمانیه با ما در تماس باشید.

بهترین راه حل برای پاک کردن لکه جوهر از فرش

روش‌های گوناگونی برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش وجود دارد. اگر به هر دلیلی قصد دارید این مشکل را در منزل حل کنید؛ احتمال دارد فرش شما آسیب جدی ببیند. پس بهترین کار سپردن فرش به قالیشویی‌های معتبر و با سابقه است. آن‌ها با توجه به تجربه‌ای که در حرفه خود دارند می‌دانند که بهترین محلول پاک کننده برای رفع لکه انواع جوهر چه نوع محلولی است تا فرش آسیبی نبیند.

برای ثبت سفارش آنلاین در قالیشویی اصیل ایرانی، کافیست با شماره‌های درج شده روی سایت ارتباط برقرار کنید یا سفارش خود را به صورت آنلاین در سایت ثبت کنید. این قالیشویی در هر ساعت از شبانه روز در حال خدمت رسانی به مشتریان گرامی است.برخی مردم گمان می‌کنند برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش، تنها می‌توان از یک شوینده قوی استفاده کرد.

اما راهکار‌های ساده و پرکاربردی وجود دارد که در بالا به آن‌ها پرداختیم. این روش‌های موثر و خانگی بر خلاف مواد شوینده قوی هیچ آسیبی بر بافت و الیاف فرش وارد نمی‌کنند و می‌توان بدون دردسر از آن‌ها استفاده کرد. برای دریافت خدمات قالیشویی جنت آباد با کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی در تماس باشید. کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی بهترین قالیشویی در جنت آباد می باشد. همچنین تحویل فرش‌های جوهری شده به قالیشویی اصیل ایرانی، کار بانوان خانه‌دار را آسان کرده است. از توجه شما سپاسگزاریم.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش چگونه می باشد؟

در این مقاله از سایت قالیشویی اصیل ایرانی به برسی نحوه پاک کردن لکه جوهر از روی فرش به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

بهترین راه حل برای پاک کردن لکه جوهر از فرش چیست؟

بهترین کار سپردن فرش به قالیشویی‌های معتبر و با سابقه مانند قالیشویی اصیل ایرانی است. آن‌ها با توجه به تجربه‌ای که در حرفه خود دارند می‌دانند که بهترین محلول پاک کننده برای رفع لکه انواع جوهر چه نوع محلولی است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.