پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

روش های پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

هندوانه یکی از میوه های پرطرفدار و خوشمزه تابستانی است که به طور روزانه در خانه ایرانی ها مصرف می شود. البته که این میوه خوشمزه در زمستان و شب یلدا نیز طرفداران زیادی دارد. اگر شما نیز طرفدار این میوه محبوب هستید به احتمال زیاد شاهد لک شدن فرش خود با آب هندوانه بودید و به دنبال راهکارهایی برای جلوگیری یا پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش خود هستید.

فرش برای بانوان ایرانی یکی از مهمترین وسایل در خانه است و کثیف شدن و لک شدن آن می تواند با روح و روان بانوان بازی کند. بنابراین هر کاری می کنند تا از لک شدن آن جلوگیری کنند. امروز فرش ها از مواد و الیاف مختلفی تولید می شوند و تنوع رنگی بسیار زیادی دارند و به همین دلیل در برابر مواد و لکه های مختلف، واکنش های متفاوتی دارند. ریخته شدن لکه میوه روی فرش می تواند اثرات مختلفی را به همراه داشته باشد، اثراتی مانند تغییر رنگ، آسیب دیدگی، و اگر در سریعترین زمان تمیز نشود به بافت فرش نفوذ می کند.

و می تواند چالش‌های جدی تری را به همراه داشته باشد. در ادامه با نحوه از بین بردن لکه هندوانه از روی فرش ما را در این مقاله همراهی کنید. کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی بهترین قالیشویی در غرب تهران ارائه دهنده خدمات قالیشویی با قیمت مناسب در غرب تهران می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در غرب تهران با ما در تماس باشید.

نحوه از بین بردن لکه هندوانه از روی فرش

همانطور که گفتیم فرش برای بانوان ایرانی بسیار مهم است. و در تمیز کردن آن بسیار وسواس به خرج می دهند. کار وقتی سخت تر می شود که فرش آن ها از نوع ابریشم یا فرش های گران باشد. پس نهایت تلاش خود را برای پاک کردن لکه ها از روی فرش به کار می گیرند. بنابراین برای از بین بردن لکه هندوانه از روی فرش در خانه می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

روش های پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش
روش های پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

مقدار اضافی هندوانه را از روی فرش بردارید

اول با برداشتن تکه های جامد هندوانه از روی فرش کار خود را آغاز کنید. برای انجام این کار می‌توانید از یک قاشق کمک بگیرید یا میتوانید با دست آنها را بردارید.

مایعات را جذب کنید

بعد از این که توانستید تکه های هندوانه را از روی فرش بردارید، تلاش کنید تا مایعات را از فرش جذب کنید. برای انجام این کار می توانید از یک تکه پارچه یا دستمال کاغذی استفاده کنید. هر چقدر که می توانید برای پاک کردن مایع از فرش تلاش کنید. چون هر چقدر که مایع و جامد هندوانه از فرش خارج شود تمیز کردن فرش آسان تر است و احتمال باقی ماندن لکه صورتی هندوانه روی فرش کاهش پیدا میکند. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در شمال تهران با کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی در تماس باشید. کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی ارائه هنده انواع خدمات قالیشویی در شمال تهران می باشد.

یک محلول پاک کننده دستی آماده کنید

برای انجام این کار می توانید از مقداری مایع ظرفشویی و مقداری آب گرم استفاده کنید و آنها را در یک کاسه ترکیب کنید یا از یک پاک کننده لکه استفاده کنید. از شوینده هایی استفاده کنید که حاوی آنزیم های کافی برای جدا کردن لکه از روی فرش باشد.

محلول آماده شده را روی لکه هندوانه بریزید

در این روش می توانید محلول آماده شده را درون یک بطری اسپری دار بریزید و روی محل لکه شده اسپری کنید. یا می توانید یک پارچه تمیز یا اسفنج بردارید به محلول تهیه شده آغشته کنید و روی لکه بکشید. اجازه دهید که مواد پاک کننده حداقل ۱۰ دقیقه روی لکه فرش باقی بماند و بعد یک دستمال خشک بردارید و تلاش کنید محلول هندوانه را از فرش خارج کنید.

دقت کنید که پارچه با محل لکه روی فرش در تماس باشد و مالش ندهید. مالش باعث می شود لکه به عمق بیشتری از الیاف فرش وارد شود و بزرگتر شود و در نتیجه پاک کردن آن سخت تر می شود. این کار را چند بار تکرار کنید و هر دفعه از قسمت تمیز پارچه استفاده کنید تا لکه بدتر نشود. جهت دریافت خدمات قالیشویی در شرق تهران با کیفیت بالا با کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی در شرق تهران خدمات رسانی دارد.

محل لک شده را شستشو دهید

هنگامی که لکه تمیز شد کار را با فرو بردن یک پارچه در آب ساده به پایان برسانید. با این کار لکه را شستشو می دهید.

خشک کنید

در آخر با کمک یک دستمال یا پارچه محل را خشک کنید. و سپس اجازه دهید که محل تمیز شده فرش در هوای اطراف شما خشک شود.

جارو برقی بکشید

بعد از پایان کار می توانید با جارو برقی کشیدن الیاف بلند شده فرش را به حالت اولیه برگردانید. با انجام این کار الیاف فرش به حالت اولیه برمیگردد و حالت خوابیده به خود نمی‌گیرد. برای دریافت خدمات قالیشویی در تهرانپارس با کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی در تماس باشید. کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی بهترین قالیشویی در تهرانپارس می باشد.

پاک کردن لکه های قدیمی هندوانه از روی فرش

اگر لکه هندوانه قدیمی تر است پس در نتیجه برای پاک کردن آن باید تلاش بیشتری انجام دهید. برای انجام این کار محلول شوینده را در آب خنک مخلوط کنید. آن را درون یک بطری اسپری پاش بریزید و روی لکه فرش اسپری کنید. یا می‌توانید یک پارچه تمیز را درون محلول فرو ببرید و از لبه بیرونی لکه به سمت مرکز آن بکشید.

اجازه دهید که محلول حداقل ۳۰ دقیقه بر روی لکه فرش باقی بماند. بعد یک پارچه تمیز و سفید را درون آب ساده بزنید و دوباره محل لکه را پاک کنید. تا با این کار محل لکه را شستشو دهید. و بعد محل را با یک پارچه سفید و تمیز خشک کنید و اجازه دهید تا محل لکه روی فرش در هوای آزاد و نور خورشید خشک شود.

نحوه از بین بردن لکه هندوانه از روی فرش
نحوه از بین بردن لکه هندوانه از روی فرش

نکات مهم در پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

قبل از شروع کار از نوع تار و پود فرش خود مطلع شوید‌. میتوانید برای مطلع شدن از نوع تار و پود فرش خود برچسب پشت فرش خود را بخوانید. اگر از جنس فرش خود مطمئن نیستید ابتدا مقداری از محلول شوینده را روی قسمت بیرونی از فرش که در دید نیست بریزید و آن را امتحان کنید.

در صورتی که فرش شما رنگ روشنی دارد و لکی هندوانه بسیار زیاد است، می توانید کمی سرکه سفید به محلول خود اضافه کنید تا قدرت پاک کنندگی آن را بالا ببرد. باید سعی کنید که تکه های جامد هندوانه را بدون تکان زیاد از روی فرش بردارید تا منطقه لکه شده گسترش پیدا نکند. بهتر است برای تمیز کردن لکه هندوانه از روی فرش بلافاصله بعد از ریختن آب هندوانه روی آن اقدام کنید تا لکه خشک نشود و به آسانی پاک شود و اثرات لکه روی فرش باقی نماند‌. قالیشویی الهیه زیر نظر کارخانه قالیشویی اصیل ایرانی فعالیت می کند. جهت دریافت خدمات قالیشویی در الهیه با ما در تماس باشید.

چنانچه با انجام این مراحل موفق به تمیز کردن لکه از روی فرش خود نشدید، میتوانید فرش خود را با خیال راحت به قالیشویی معتبر و کار بلدی همچون قالیشویی اصیل ایرانی بسپارید و نگران فرش خود نباشید. از این که با این مقاله ما را همراهی کردید از شما بسیار سپاسگزاریم.

چگونه لکه هندوانه را از روی فرش پاک کنیم؟

در این مقاله از سایت قالیشویی اصیل ایرانی به بررسی نحوه پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش می پردازیم با ما همراه باشید.

روش پاک کردن لکه های قدیمی هندوانه از روی فرش چیست؟

اگر لکه هندوانه قدیمی تر است پس در نتیجه برای پاک کردن آن باید تلاش بیشتری انجام دهید. برای خواندن ادامه مطلب این مقاله را مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.